Deň narcisov: Spoločná pomoc proti rakovine

by MichalGasparik
6 min. 🕑

Liga proti rakovine (LPR) pripravuje svoju každoročnú verejno-prospešnú zbierku Deň narcisov, ktorá sa uskutoční 20. apríla. Dobrovoľníci budú počas štvrtka v uliciach rozdávať žltý narcis, symbol zbierky, aby získali finančné prostriedky na pomoc pacientom s rakovinou. LPR zdôrazňuje, že na Slovensku každý rok pribudne okolo 40 000 pacientov s rakovinou.

Riaditeľka LPR, Eva Kováčová, hovorí: “Pre onkologických pacientov, ktorým rakovina obráti život naruby, je jeden výnimočný deň v roku, keď im svoju podporu môžeme vyjadriť jednoduchým gestom a pomocou v rámci svojich možností. Ďakujeme každému jednotlivcovi, ktorý sa tak rozhodne urobiť, ktorý sa na chvíľu zastaví a uvedomí si bremeno rakoviny”.

Dobrovoľníci budú oblečení v bielych tričkách s logom LPR a textom “Ja som”. Na ich modrých papierových pokladničkách s oranžovo-bielou potlačou a textom “Deň narcisov” bude ochranná nálepka s modrým nápisom “Deň narcisov”, číslo pokladničky, QR kód a číslo SMS 848.

Ľudia môžu prispieť aj prostredníctvom internetu alebo SMS. Zbierku je možné podporiť zaslaním SMS na číslo 848, ktorá má hodnotu tri eurá. Prispieť sa dá tiež na číslo účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454. Informácie o ďalších spôsoboch podpory a sprievodnom programe Dňa narcisov sú zverejnené na webovej stránke www.dennarcisov.sk.

Vďaka zbierke môže Liga proti rakovine realizovať rôzne projekty, ako napríklad onkoporadňu, sieť onkopsychológov, poskytovanie jednorazových finančných príspevkov, organizovanie podporných skupín pre príbuzných a pozostalých, rodinných a relaxačných pobytov.

Možnosti alternatívnej zbierky

CEZ SMS – Zaslaním SMS na číslo 848 v hodnote 3 EUR v sieťach všetkých mobilných operátorov. Ak Vám prázdna SMS nejde odoslať, vložte akýkoľvek znak.

PLATBOU NA ÚČET – Zaslaním ľubovoľnej sumy na číslo účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo Naskenovaním QR kódu

Pripnutím narcisu a prispením DM DROGERIE, DR. MAX A TESCO od 20. do 22. apríla

Kúpou virtuálneho narcisu v eshopoch

Viac možností pre podporu nájdete na stránkach www.dennarcisov.sk.

Podpora a pomoc pacientom s rakovinou sú kľúčové z viacerých dôvodov

Emocionálna podpora: Rakovina môže byť pre pacientov a ich rodiny nesmierne ťažké obdobie. Emocionálna podpora od rodiny, priateľov, odborníkov či podporných skupín môže pacientom pomôcť zvládnuť stres, úzkosť a strach spojený s diagnózou a liečbou.

Finančná pomoc: Liečba rakoviny môže byť nákladná, a pre mnohých pacientov a ich rodiny predstavuje veľkú finančnú záťaž. Finančná pomoc môže pokryť náklady na liečbu, lieky, dopravu, stravu a iné súvisiace výdavky.

Zlepšenie kvality života: Podpora môže zahŕňať aj služby, ktoré zlepšujú kvalitu života pacientov, ako napríklad rehabilitácia, fyzikálna terapia, onkopsychológia alebo alternatívne terapie, ktoré môžu zmierniť vedľajšie účinky liečby a pomôcť pacientom zotaviť sa fyzicky i emocionálne.

Vzdelávanie a informácie: Poskytovanie presných a aktuálnych informácií o rakovine, jej liečbe a prevencii je dôležité pre pacientov, aby mohli urobiť informované rozhodnutia ohľadne svojej liečby. Vzdelávanie a informácie môžu tiež pomôcť šíriť povedomie o rakovine a upozorniť na potrebu financovania výskumu a zlepšenia liečby.Prečítajte si

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00