Objavte svoje etnické korene a genetické zdravotné riziká

by MichalGasparik
3 min. 🕑

V dnešnej dobe, kedy sme vystavení mnohým rôznym toxickým látkam a prírodným vplyvom, je dôležité venovať pozornosť svojmu zdraviu a preventívnemu vyšetreniu. Jednou z cest, ako sa môžeme postarať o svoje zdravie, je absolvovanie etnických a zdravotných testov.

Etnické testy nám umožňujú zistiť naše genetické korene a zisťovať, z akého kmeňa alebo krajiny pochádzame. Tieto testy môžu byť užitočné pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o svoju rodinnú históriu alebo majú záujem o genealógiu. Zároveň môžu byť užitočné aj pre tých, ktorí sa snažia zistiť, či sú náchylní na nejaké choroby spojené s ich etnickým pôvodom.

Zdravotné testy na druhej strane umožňujú zistiť, či máme v tele nejaké závažné ochorenia alebo rizikové faktory. Tieto testy nám môžu pomôcť identifikovať potenciálne zdravotné problémy v ranom štádiu a umožniť tak lekárom, aby mohli predpísať vhodnú liečbu.

Moje vlastné výsledky testov boli prekvapivé a poskytli mi cenné informácie o mojom zdravotnom stave. Zistil som, že som nositeľom určitých genetických mutácií, ktoré ma predisponujú k určitým zdravotným problémom. Okrem toho som sa dozvedel viac o svojom etnickom pôvode a histórii mojej rodiny.

Podľa výsledkov DNA testu je môj pravdepodobný etnický pôvod nasledovný:

  • 66% Východoeurópan
  • 19,5% Talian
  • 14,5% Severo a Západoeurópan

Tieto údaje môžu byť pre mnohých zaujímavé a užitočné pri hľadaní vlastných koreňov a rodinnej histórie.

DNA testovanie od MyHeritage zahŕňa aj analýzu genetických zdravotných rizik. Netreba zabúdať že všetky výsledky je dôležité odkomunikovať so svojím lekárom.

Ja som využil testovanie pomocou súpravy MyHeritage DNA. MyHeritage DNA testovanie je jednoduchý proces, ktorý zahŕňa odoslanie vzorky slín spoločnosti. Po získaní vašej vzorky slín, MyHeritage analyzuje vaše DNA a porovnáva ju s databázami DNA z celého sveta, aby zistila vašu etnickú príslušnosť a genetické zdravotné riziká. Vaše výsledky budú k dispozícii po približne 3-4 týždňoch vo forme online reportu.

Prečítajte si

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00