Život v Devínskej o niečo lepší a čistejší

by MichalGasparik
3 min. 🕑

Prepis článkov z pôvodného blogu –  

“Najdôležitejší na gitare je zvuk a to je naša výroba. Ostatné operácie robíme v spolupráci s fabrikami v Ázii. Dôvodom je okrem ceny aj technológia, ktorá je v tamojších závodoch na vysokej úrovni, “ povedal Petko Marinov z firmy DOWINA

Super, ale čo výroba u nás na Slovensku? Tu sa nemusí dodržiavať legislatíva, ochrana životného prostredia a ochrana zdravia našich občanov ?

Vo svojej prevádzke v Devinskej Novej Vsi si firma DOWINA zriadila lakovňu dielov pre výrobu gitár. Z tejto lakovne voľne unikali prachové častice a usádzali sa na susedných pozemkoch a tiež bolo pravidelne cítiť prchavé látky z tejto lakovne. Svojím konaním ohrozili zdravie našich občanov a prachom z ventilácie znečistovali životné prostredie.

Prevádzka na moj podnet vyústenie odstránila, a kontrolou Okrensného úradu bolo zistené, že predmetná výroba je prevádzkovaná bez súhlasu orgánu ochrany životneho prostredia.

Stále neviem pochopiť , ako mohlo byť firme ktorá je v svetovej špičke vo výrobe gitár, lahostajné naše životne prostredie a zdravie našich ľudí. Sám dobre viem ako je to pracovať v lakovni, aká je doležita ochrana zdravia.

Za zdravší život a čistejšiu Devínsku
Michal Gašparík

Konštatovanie Okresneho úradu:

Zdroje:https://www.startitup.sk/dowina-slovaci-devinom-vyrabaju-gitary-ktore-dokazu-konkurovat-svetovej-spicke/

Prečítajte si

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00