Z Photoshopu sa stal kúzelnícky nástroj na počkanie.

by MichalGasparik
2 min. 🕑

Generatívna umelá inteligencia sa stáva nedeliteľnou súčasťou technologického sveta a bolo len otázkou času, kedy sa objaví v ikonickom nástroji pre úpravu fotografií Photoshop. Spoločnosť Adobe oznámila, že práve do tohto softvéru ešte tento rok príde nová funkcia Generative Fill. Spoločnosť sľubuje doslova kúzelný spôsob práce, pretože funkcia založená na technológii Firefly umožní pridávať, odstraňovať a rozširovať vizuálny obsah na základe textových pokynov v prirodzenom jazyku.

Generative Fill od Adobe sa podobá tzv. inpaintingu (generovanie obsahu v rámci časti obrazu) a outpaintingu (generovaný obsah prekračujúci hranice obrazu) v DALL-E 2. Ak chcete na pořízenej fotografii napríklad vymaľovať oblohu, aby vyzerala surrealisticky, vyberte túto oblasť a AI zadáte napríklad: “surrealistická obloha s nezvyčajnými farbami”. Ak ste vytvorili fotografiu, pri ktorej si želáte, aby mala širší pomer strán, môžete vybrať oblasť mimo neho a pokynom rozšíriť scenériu. Rozšírenie fotografie pri tomto zodpovedá pôvodnej perspektíve, osvetleniu a celkovému štýlu, čo umožní radikálne meniť obrázky s minimálnym úsilím.

Čo sa týka etickej otázky, Adobe tvrdí, že jej súčasný AI model sa učí len z obrázkov Adobe Stock a ďalšieho verejne dostupného obsahu, ktorý nepodlieha autorským právam. Okrem toho budú v rámci iniciatívy Adobe Content Credentials obrázky s umelej inteligencii vytvorené v Photoshopu opatrené neviditeľným digitálnym podpisom označujúcim, či ich vytvoril človek, alebo ide o produkt umelej inteligencie.

Spoločnosť Adobe dodáva, že táto funkcia bude “všeobecne dostupná v druhej polovici roku 2023”. Nakoniec, Generative Fill je dnes k dispozícii aj na webe ako modul v rámci beta verzie Firefly.

Zdroj: engadget.com

Prečítajte si

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00