Neuveritelné! Metro prichádza na Slovensko a to rovno do našej Devínskej Novej Vsi

by MichalGasparik
2 min. 🕑

Viedeň a Devínska Nová Ves budú mať medzinárodné spojenie metrom, čo je veľký krok v rámci európskej integrácie a zlepšenia mobility. Toto spojenie bude unikátne, pretože bude prvým medzinárodným spojením medzi dvoma štátmi. Dĺžka trasy bude 66 kilometrov a bude mať 8 staníc.

Trasa bude prechádzať po existujúcej trase Viedeň – Devínska Nová Ves a bude dotovaná aj Európskou úniou. To znamená, že bude využívať najmodernejšiu technológiu, ktorá bude úplne elektrická. Vďaka tomu bude pre cestujúcich bezpečná a šetrná k životnému prostrediu.

Priemerný čas cestovania medzi Viedňou a Devínskou Novou Vsou bude približne 25 minút. Cestujúci budú môcť využiť metro na cestu do práce, školy alebo na výlety. Tento projekt bol dlhodobo utajovaný a momentálne sa nachádza v posudzovaní environmentálneho vplyvu.

Zelená energia a ekologický spôsob dopravy sú kľúčové pre budúcnosť našej planéty. Toto nové medzinárodné spojenie metrom medzi Viedňou a Devínskou Novou Vsou je dôkazom toho, že aj malé kroky môžu mať veľký vplyv na zlepšenie nášho životného prostredia. Očakáva sa, že prvá jazda metra sa uskutoční počas veľkej otváracej medzinárodnej ceremónie, ktorá je naplánovaná na 1. apríla 2023.

Celý projekt je považovaný za vynikajúci a oceňovaný najmä preto, že to bude prvýkrát, kedy sa dve krajiny spoja metrom. Toto medzinárodné spojenie bude mať pozitívny vplyv na životy ľudí v oboch krajinách a bude slúžiť ako príklad pre ostatné krajiny, ktoré chcú zlepšiť svoju dopravu a ochrániť životné prostredie.

Viac o tejto novinke sa dočítate na stránkach ŽSR

Ak sa vám článok páčil. Zdieľajte ho so svojimi priateľmi

Tento článok je témou Prvý Apríl

Prečítajte si

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00