Ne-Toxické srdce ? – Aktualizované

by MichalGasparik
4 min. 🕑

Prepis článku z dňa: 20. March 2016

Záleží ministerstvu životného prostredia na zdraví občanov ? Pravde podobne nie, takto dopadla sanácia toxických gudrónov v Devínskej Novej Vsi.

Verejne vyhlasovať že toxická skládka je odstránená a prostredie je čisté, môže len niekto komu nezáleží na zdraví druhých. Jedine čo naozaj zmizlo je 12 miliónov €. Prostredie sa nikdy nepodarí 100% vyčistiť od toxických gudrónov

Dňa 20.3 som požiadal o kontrolu územia, zabezpečenie lokality proti prístupu a vyvodenie zodpovednosti za verejne ohrozenie zdravia

Doplnené dňa 20.3.2016:

Dňa 20.9.2015 som oslovil ministerstvo životného prostredia o kontrolu sanácie nakoľko som mal podozrenie, že toxické gudróny pravdepodobne zatiekli do prasklín v stenách lomu. Ministerstvo životného prostredia mi následne zaslalo zápis z kontroly, ktorá sa uskutočnila 1.10.2015. Ministerstvo konštatovalo, že aj napriek postupom na odstránenie znečistenia ostal na niektorých plochách puklinách mikrofilm gudrónov, ktorý nemá preukázateľný vplyv na okolité prostredie a je možné konštatovať, že z lokality je znečistenie odstránené.

Ak si kompetentní nevšimli povrchové znečistenie pri otvorení, otázne je o čo všetko ostalo pod povrchom. Otázne stále ostáva aj uskladnenie toxického odpadu na skládke v Zohore.

Príloha:

Prečítajte si

-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00